Reguła 50-100-500

Opracowałem na potrzeby swojej motywacji i działania regułę 50-100-500.
Jeszcze nie są do końca ustalony mechanizmy, ale z drugiej strony ma to być elastyczne kryterium dobierane do warunków i możliwości, więc masz wolą rękę, aby ustalać wielkość i przedział czasowy.

Sprawdź jak to może być użyte przez Ciebie.
Jak to dokładnie działa ?

Wielkości 50, 100, 500 są tak zwanymi wskaźnikami ROI (czyli po ludzku zwrotu z inwestycji) i są to wielkości procentowe.

Jeśli inwestujesz pieniądze w jakieś narzędzie, wiedzę (szkolenia, książki,… ), itp. – określ jaki chcesz osiągnąć zwrot z tej inwestycji i po jakim czasie:
określasz po jakim czasie uzyskasz 50%, po kolejnym okresie 100%, a kiedy 500%.

Tak jak wcześniej napisałem wielkość zwrotu i czas możesz ustalać indywidualnie, ale to jest metoda, abyś skutecznie zaczął wykorzystywać to czego się uczysz i w co inwestujesz.   

Przykład
Kupujesz książkę za 40 PLN. Po przeczytaniu zastanów się jak możesz to wiedzę od razu wykorzystać, aby zarobić pieniądze. Co zrobisz aby np w ciągu 1-2 miesięcy dzięki tej książce zarobić 20 PLN (50% ROI), w 3-4 miesiącu 40 PLN (100 % ROI), a w 5-6-7 miesiącu 200 PLN (500%)

To jest tylko przykład i do różnych inwestycji przykładasz różne wagi, bo np. szkolenie za 5000-10000 PLN, nie od razu przełożysz na 500% zwrot, ale w tym wypadku można zwroty sumować, aby po pół roku zarobić na tej wiedzy w sumie 25000-50000 PLN.

Jest to z jednej strony kryterium dla Twoich inwestycji, a z drugiej strony motywacja do skutecznego działania, kreatywności i rozwoju.

Wykorzystaj tą regułę i daj znać jak Ci idzie.

Reklamy

One Response to Reguła 50-100-500

  1. Wojtek Kijowski pisze:

    W ogóle nie myślałem o szkoleniach i nauce w ten sposób. Przy inwestowaniu pieniędzy – tak, szukałem lokaty najwyżej oprocentowanej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: