Co robić żeby zacząć działać ?

W tym tygodniu położyłem nacisk na pytania, które trafiają do mnie przez moją stronę Zapytaj, tak to ten pierwszy baner-link po prawej w sekcji BLOGROLL.
Część z odpowiedzi zawarta jest w KURSIE, a te które nie wpisują się w format KURSU publikowane są w Blogu.

Tak jest w przypadku tego tematu.
Cóż, wydawać by się mogło, że żeby działać trzeby po prostu działać. Odsunąć wymówki, wyłączyć manię analizowania, jeśli zamiar jest DUŻY podzielić temat na drobniejsze kroki i wziąć się do roboty TERAZ i zapamiętaj sobie:
Nie ma lepszego czasu, miejsca i okoliczności niż TERAZ, więc zacznij działać teraz, jeśli to co robisz jest zgodne z Twoimi celami i do nich Cię prowadzi i da wymierne efekty.

Nie trać czasu robiąc szczegółowe plany, założenia, idealne scenariusze a następnie czekając na sprzyjające warunki. Czasem sam się na tym łapię, że kończę coś na idealnym planie i dalej nic się nie dzieje.
Jeśli nie masz zasobów na wykonanie działania? Wprowadź priorytety i wyeliminuj te działanie które nie prowadzą do celu, aby zrobić miejsce na te którze przybliżają Cię do celu.

3 istotne czynniki pomagające w skutecznym nabywaniu nawyku podejmowania działania w sprawach priorytetowych i wytrwaniu do momentu aż to zostanie zrobione > 3D – decyzja, dyscyplina, determinacja

Polecam poprzedni wpis i lekturę zaproponowanych pozycji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: