Większy i szerszy obraz sytuacji

Właśnie jestem po dużej imprezie rodzinnej, której przygotowanie pochłonęło dużo czasu, kasy i trochę zdrowia – dobrze, że mój syn Mateusz wydobrzał, bo to było jego święto.

Z tego wszystkiego wyłonił się ciekawy wniosek – pewien łańcuch decyzji i zdarzeń może skutecznie popchnąć Cię w kierunku motywacji i działania oraz wywoływać momentum.

Dzięki temu, że chrzciny zaplanowaliśmy właśnie teraz, umotywowało mnie aby dodatkowo wyposażyć prawie nowo-wykończony dom w te elementy, których brakowało, ale ich pilność nie była wymagana.

Jak Ty możesz to wykorzystać w skuteczności i motywacji na innych polach ? 

Jeśli masz podjąć decyzję lub coś zrobić i nie bardzo się do tego palisz, zastanów się czy ta sytuacja nie jest elementem czegoś większego, nie wpływa na coś, co jest ważne dla Ciebie.

Wznieś się o jeden lub dwa poziomy wyżej żeby znaleźć coś ważnego, pilnego, motywującego lub stwórz w głowie sytuację, że dzięki temu co zrobisz, w przyszłości na tym skorzystasz, zostaniesz doceniony lub doceniona i będąc sobą „z przyszłości” podziękuj za to, że ta rzecz została zrobiona lub decyzja została podjęta – przez Ciebie.

Pogratuluj sobie i działaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: