Strefa komfortu/ porażki

Jak już napisałem w temacie Nowe techniki i porady, ostatnie dni to intensywna nauka i porządkowanie dotychczasowej wiedzy z nagrań, które tworzą niejako akademię sukcesu.

Esencję części materiału zamieszczę tutaj, część stanowić będzie wiedzę którą postanowiłem wyodrębnić w osobny temat/ projekt, a dotyczyć będzie sposobów rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji.

Będzie dużo porad, ćwiczeń do zrobienia oraz ekskluzywna wiedza ubrana w sprawdzony model i narzędzia do ściągnięcia w ramach płatnego kursu.
O szczegółach na pewno dowiesz się z tego Blogu.

Dziś krótko na temat strefy porażki, bo w poprzednich tematach było dużo o poruszaniu się w strefach sukcesu i skuteczności.
Strefa porażki ma swoje granicę na strefie komfortu. Nazywa się to strefą komfortu, ale tak naprawdę wszystkie działania na tym obszarze nie prowadzą do sukcesu, więc są niejako porażką.

Nasza wygoda, ambicja i działania po najmniejszej linii oporu ograniczone taką barierą nie powodują naszego rozwoju, nie jesteśmy w stanie uczyć się więcej, a co gorsza powtarzaniem swoistych schematów nie prowadzi do innych wyników i to budzi często największe zdziwienie 🙂 .
Ale w końcu jak to ma być, że robiąc to samo masz spodziewać się innych rezultatów ?!

Wszyscy liderzy działają poza strefą komfortu – to wymaga wysiłku, silnej woli i nie ma gwarancji sukcesu, ale to stanowi wyznacznik przywódcy, osoby charyzmatycznej i wartościowej.

Wiem, że przez lata granica strefy porażki stała się gruba, a w środku jest tak milusio – to są jednak pozory – tam nie ma bezpieczeństwa i wolności.
Świat jest dynamiczny i zmienny – nie chowaj się tam, bo to niebezpieczne – jedno życiowe tsunami i wyłoni się prawdziwy obraz, bardzo bolesny.

O tym co robić, aby budować na solidnym fundamencie i wyjść ze strefy komfortu będzie jeszcze nie jeden raz. Tymczasem przemyśl to o czym napisałem i zastanów się co Cię trzyma w Twojej strefie porazki. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: