Czytanie map

Co ma wspólnego czytanie map ze skutecznością?
Oczywiście odpowiedź znają Panowie, bo oni są dobrzy w szukaniu miejsc na mapach, także drogie Panie, gdyż z racji wieloznaczności pojęcia „mapy”, poprzez wrodzoną empatię łatwo odnajdują się w mapach innych ludzi – mapach, które ludzie robią w swoich głowach.

Aby wojsko skutecznie działało na terytorium wroga musi zrobić sprawne rozpoznanie – czyli nanieść wszystkie szczególne cechy tego terenu na własne mapy.

Czy wiesz dokąd prowadzą te wnioski?
Aby być skutecznym w relacjach z innymi (i co jest elementem negocjacyjnego systemu Campa) powinieneś lub powinnaś poruszać się na mapie osoby z którą nawiązujesz relację.

Poruszać się po mapie to znaczy dowiedzieć się jakie ta osoba stosuje filtry (metaprogramy), jak się motywuje, jakimi wartościami się kieruje, jakie podstawowe przekonania wpływają na jej działania, co wynika z mowy jej ciała.

Znajomość tych szczególnych cech pozwoli Ci poruszać się bez przeszkód (w komunikacji) po jej mapie, a to znacząco wpłynie na skuteczność tej relacji.

Jak dokładnie odczytywać i poruszać się po mapach, to temat bardzo obszerny i można się nauczyć tego na szkoleniu, na którego szczegóły od moich przyjaciół i trenerów sam czekam, aby jak najszybciej Ci o nim napisać.

Sprawdź „mapy” swoich przyjaciół i bliskich, których lubisz i z którymi masz dobre relacje. Zauważysz, że są one podobne do Twojej lub dobrze te mapy znasz. Im bardziej są podobne tym sprawniej i skuteczniej poruszasz się w tym terenie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: